Dankzij Luisterpunt zijn ook dit jaar de Leesjury-boeken beschikbaar als Daisy-boek. Zo kunnen ook kinderen en jongeren met dyslexie of een andere leesstoornis meedoen met de Leesjury.
Luisterpunt laat elk jaar alle Leesjury-boeken vanaf groep 2 door vrijwilligers inlezen als Daisy-luisterboek. Vanaf nu zijn de boeken van het leesjaar 2026-2027 beschikbaar. (Alleen op Hoofd boven water uit groep 6 is het nog een paar weken wachten.)
Daisy-boeken zijn luisterboeken voor personen met een leesbeperking (zoals dyslexie en slechtziendheid). Je beluistert ze via de Anderslezen-app van Luisterpunt.
Die app heeft een aantal voordelen: je bepaalt zelf de voorleessnelheid, je kan door het luisterboek bladeren zoals bij een gewoon boek en de app weet precies weet waar je in het boek. Zo kan je in je eigen tempo meevolgen in het gedrukte boek.
Meer over de Daisy-boeken en de Anderslezen-app lees je in dit artikel. Daarin staan ook andere hulpmiddelen vermeld voor kinderen en jongeren voor wie lezen niet vanzelf gaat.
Op 28 september 2026 hield Luisterpunt een webinar over de de Daisy-boeken, dat je nu kan herbekijken. Je krijgt antwoorden op onder meer deze vragen: wat zijn Daisy-boeken zijn? Voor wie en hoe kan je ze inzetten? Welke boeken vind je in de collectie van Luisterpunt? Hoe kan je als school of bibliotheek aan de slag met Luisterpunt?
Van 1 tot 8 oktober 2026 is het de Week van de Dyslexie. Naar aanleiding daarvan zet Luisterpunt de kracht van hulpmiddelen zoals Daisy-luisterboeken extra in de kijker.